قوطی فلزی چیست؟

قوطی فلزی چیست؟

با توجه به پیشرفت دانش و به وجود آمدن فن آوری های جدید در بسته بندی انواع مواد غذایی نوشیدنی ها و سایر مواد، مشکل فاسد شدن سریع مواد غذایی به کلی برطرف شد و شما می توانید با بسته بندی مواد غذایی ماه ها و سال ها بدون اینکه تغییری در مواد غذایی به وجود بیاید از آنها نگهداری کنید. یکی از بهترین بسته بندی های مواد غذایی بسته بندی با قوطی فلزی می باشد. البته بسته بندی فلزی و استفاده از  قوطی های فلزی میتواند برای همه مواد گزینه مناسبی باشند.بسته بندی فلزی یک راه حل مناسب برای حل مشکلات گذشته و آینده بشر در مورد صنایع غذایی می باشد. با گسترش صنعت قوطی سازی علاوه بر نگهداری، انبارداری پخش مواد غذایی و از همه مهم تر حمل و نقل مواد غذایی نیز آسان شده است. شرکت ها و کارخانه های تولید کننده قوطی های فلزی در همه دنیا در حال فعالیت می باشند. با توجه به اهمیت قوطی های فلزی ما سعی کردیم، که در این مقاله به بررسی قوطی فلزی تحت عنوان قوطی فلزی چیست؟ پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

صنایع قوطی سازی و ساخت قوطی فلزی

به منظور اینکه شما بهتر بدانید که قوطی فلزی چیست؟ لازم است که اطلاعاتی در مورد قوطی سازی و صنایع قوطی سازی داشته باشید. در مورد قوطی سازی می توانیم بگوییم که قوطی سازی یکی  از صنایع بزرگ می باشد، که شرکت ها و کارخانجات متعددی  با تبدیل کردن ورق های فلزی به قوطی های فلزی در یک فرآیند خاص آنها را به وجود می آورند، با توجه به نقش موثر و کلیدی بسته بندی در فروش و ارائه محصولات مختلف و مواد غذایی و به جهت جلب بیشتر بازار و همچنین حفظ کیفیت محصولات ارائه شده و همچنین شرایط ارسال به مکان های دوردست اهمیت قوطی های فلزی بیشتر از گذشته شده است. در شرکت های قوطی سازی از متریال های مختلفی به عنوان مواد اولیه و همچنین مواد پوششی استفاده می شود.مهمترین فلزاتی که از ورق آنها برای ساخت قوطی های فلزی استفاده میشود ورق های آلومینیوم قلع و فولاد می باشد. البته در کنار این فلزات، گالوانیزه، پوشش های قلع، پوشش اکسید فلزات، برای ساخت قوطی های  مختلف نیز تولید می‌شود. تا در صنایع و صنعت های گوناگون بتوان محصولات متناسب با آن ارائه داد.

 

قوطی فلزی چیست؟

 

قوطی فلزی ساده

در قسمت قبلی مقاله که در مورد صنعت و یا صنایع قوطی سازی بود  متوجه شدیم که قوطی فلزی چیست؟ اگر بخواهیم تعریفی اجمالی از قوطی فلزی ارائه دهیم باید بگوییم که به قوطی هایی که جنس آنها از فلز می باشد و به شکل و شیوه خاصی به منظور بسته بندی مواد مختلف ساخته می شوند قوطی فلزی گفته می‌شود.

اما یکی از انواع قوطی فلزی قوطی فلزی ساده می باشد این روزها قوطی های فلزی بسته بندی بخش یا قسمت مهمی از مواد مختلف را بر عهده دارند.به منظور قرار دادن مواد مختلف در قوطی ها فرم و شکل قوطی های فلزی با یکدیگر متفاوت می باشد. قوطی فلزی ساده همانگونه که از نامش پیداست قوطی ساده می باشد که در صنایع مختلف غذایی و همچنین  صنعت کنسروسازی، اسپری ها، قوطی های رنگ محصولات پزشکی، محصولات شیمیایی و نوشابه از آن استفاده می شود. یکی از نکات مهمی که شما در مورد قوطی های فلزی باید بدانید این است که نحوه ساخت و تولید قوطی های فلزی در کارخانجات و شرکت های تولید کننده با توجه به نوع استفاده از نظر جنس و پوشش های داخلی با یکدیگر متفاوت می باشند. اما به شکل کلی نحوه ساخت آنها مشترک است.

ساختار قوطی های فلزی

ساختار قوطی های فلزی می تواند قسمتی از پاسخ سوال قوطی فلزی چیست باشد. معمولاً قوطی های فلزی را به صورت دو تکه و سه تکه می سازند که هرکدام برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه ساخت قوطی های دو تکه و سه تکه تقریباً یکسان می باشد ولی با توجه به نوع موادی که قرار است در آنها ریخته شود قسمت درونی آنها را به وسیله لاک مخصوص لاک زنی می کنند.

نتیجه گیری

اگربخواهیم به عنوان نتیجه گیری این مقاله بگوییم که قوطی فلزی چیست؟ میتوانیم بگوییم که قوطی فلزی همان گونه که از نامش پیداست قوطی می باشد که از ورق های فلزی آلومینیوم، قلع و فولاد ساخته می‌شود و برای بسته بندی مواد مختلف از آن استفاده می شود.