اطلاعاتی در مورد بسته بندی قوطی فلزی

اطلاعاتی در مورد بسته بندی قوطی فلزی

بسته‌ بندی قوطی فلزی یکی از انواع رایج پک کردن مواد غذایی به خصوص مواد کنسروی است. به طور قطع کارآمدی این نوع از بسته‌بندی یکی از علت‌هایی است که ما هنوز مواد خوراکی در این فلزات نگه می‌داریم. در این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی در مورد بسته‌ بندی قوطی فلزی در اختیار شما بگذاریم.

مزایای بسته‌بندی فلزی

بسته بندی قوطی فلزی در قرن هجدهم باب شد. تولید قوطی‌های حلبی تقریباً 150 سال پیش آغاز شد. مزیت انواع ظروف فلزی، داشتن ویژگی های متمایز آن‌ها‌ مانند استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر فشار داخلی، مقاومت در برابر ضربه و نگهداری خوب مواد غذایی است. چنین بسته بندی به طور قابل اعتماد محتویات را از قرار گرفتن در معرض نور، هوا، آب و سایر عوامل محیطی تهاجمی ‌محافظت می‌کند.

مزایای بسته‌ بندی فلزی

بسته‌ بندی قوطی فلزی آلومینیومی

بسته‌بندی ساخته شده از آلومینیوم و آلیاژهای آن در بین انواع ظروف فلزی مورد استقبال هستند. این امر به ویژه در بخش فلزی قوطی نوشیدنی صادق است. در جهان، صنعت بسته‌بندی در حال حاضر تا 60 درصد از کل تولید نورد آلومینیوم را مصرف می‌کند. به طور کلی، سهم آلومینیوم بازیافت شده در قوطی‌ها‌ اکنون از 79 درصد در ژاپن و 78 درصد در برزیل، 62 درصد در ایالات متحده آمریکا و 41 درصد در اروپا (حدود 5 درصد در روسیه) متغیر است.

دلیل رونق جهانی این است که آلومینیوم دارای تعدادی ویژگی مانند ارزان بودن نسبی و افزایش حجم تولید آن، شکل پذیری مکانیکی عالی، شکل پذیری و مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت میکروبیولوژیکی، ضد آب، بخار، گاز، و چربی بودن است که آن را تقریباً غیرقابل‌جایگزین می‌کند.

کاربرد قوطی‌های فلزی برای مایعات

ظروف فلزی در کارخانه ها‌برای بسته بندی طیف وسیعی از مواد غذایی استفاده می‌شود که از آن جمله به بسته بندی روغن خوراکی (زیتون، آفتابگردان)، کنسرو سبزیجات، ماهی، گوشت و میوه، سوپ، سایر غذاهای آماده و همچنین غذای حیوانات خانگی با آن‌ها‌ اشاره می‌کنیم.

طراحی بسته‌ بندی قوطی فلزی

قوطی‌های فلزی در طرح‌های و شکل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. در این مورد تولیدکنندگان با استفاده از تکنیک‌هایی مانند ایجاد جذابیت بصری یا طراحی‌های خاص سعی دارند تا ضمن ارائه اطلاعات لازم روی بسته‌بندی مشتریان را ترغیب به خرید کنند.

اطلاعات لازم را با چسباندن برچسب، چاپ افست یا به طور دیجیتالی روی قوطی‌ها ‌درج می‌کنند. این اطلاعات شامل مواد سازنده، آدرس کارخانه، تاریخ تولید و انقضا به همراه جدول میزان کالری است.

درب قوطی فلزی می‌تواند از جنس آلومینیوم با روکش قلع یا پلاستیک ساخته شده باشد. تولید ظروف حلبی با حلقه قفل که می‌تواند به راحتی و با خیال راحت توسط مصرف‌کننده باز شود نیز در حال گسترش است. قوطی‌های حلبی با قفل یا درب ضامن نیز سفتی بالایی را تضمین می‌کنند.

توصیه‌های بهداشتی در تولید بسته‌ بندی قوطی فلزی

بسته‌بندی‌های فلزی به انواع شیشه‌ای و پلاستیکی ترجیح داده می‌شوند که دلایل آن در قسمت‌های قبلی بیان شده است؛ با این حال بهتر است در تولید بسته‌ بندی قوطی فلزی این نکات بهداشتی رعایت شوند.

  • همه انواع اجزای بسته‌بندی قلع باید الزامات بهداشتی را رعایت کنند.
  • رنگ‌ها ‌نباید حاوی مواد شیمیایی باشند که می‌توانند در محصول حل شوند.
  • ورق قلع موجود در ظرف باید حتی در شرایط رطوبت بالا در برابر خوردگی مقاوم باشد.
  • قوطی نباید به دلیل نوسانات دمایی ناگهانی مهروموم خود را از دست بدهد. (مثلاً زمانی که قوطی ها‌ به طور مکرر از اتاق‌های تبرید جابه‌جا می‌شوند)

بسته‌بندی قوطی‌های فلزی در گستر فلز

در کارخانه گستر فلز با تجهیزاتی که وجود دارد بسته‌بندی کلیه قوطی‌های فلزی بدون دخالت دست و با دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک انجام می‌شود. همچنین آزمایش‌های لازم در مورد کیفیت و سلامت این قوطی‌ها توسط کارشناسان انجام شده است.

تضمین می‌کنیم که ظروف فلزی تولید شده در گستر فلز با مواد غذایی که درون آن‌ها ‌نگهداری می‌شوند هیچ‌گونه واکنشی نشان نمی‌دهند. آن‌ها ‌همچنین دارای درب‌های راحت باز شو هستند، تحت فشار و جابجایی تغییر شکل نمی‌دهند و از فساد مواد غذایی درون خود به بهترین شکل جلوگیری می‌کنند.

چرا گسترفلز پارسیان

قوطی سازی گستر فلز پارسیان در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را بر پایه مشتری مداری و احترام به مصرف کننده آغاز کرده است. این شرکت با تمرکز بر مهارت، پیشروی، توانمندی و درستکاری کارکنان خود و با استفاده از فناوری‌های روز، به عنوان یک سازمان یادگیرنده هوشمند، نوآور، آینده‌نگر و مورد اعتماد مشتریان، به تغییرات محیط پاسخ می‌دهد و به خلق آنها نیز می‌پردازد.

این شرکت با همکاری کارکنان، نهادهای تخصصی زیرمجموعه و با اصل شفاف‌سازی اطلاعات، محصولات گسترده‌ای را به صورت سریع، مطمئن و با قیمت مناسب در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. هدف اصلی شرکت صنایع بسته بندی فلزی گستر فلز پارسیان توسعه ظرفیت‌ها و کاهش هزینه‌های درازمدت نظام تولید در بخش قوطی سازی است و در عین حال به توزیع و فروش داخلی توجه می‌کند و تکنولوژی و ارتباطات را به عنوان ابزارهای رشد اقتصادی و ارتقاء شرکت استفاده می‌کند.

همچنین، توانمندی‌های رقابت‌پذیری و پیشرفت را از طریق بهره‌گیری از سرمایه انسانی کارآمد تقویت می‌کند و به ایجاد یک شرکتی که در تعامل با مشتریان مورد احترام و تحسین قرار می‌گیرد و کیفیت را به عنوان ابزار توسعه و موفقیت پایدار سازمان تلقی می‌کند، تاکید می‌کند.

قوطی سازی گستر فلز پارسیان همچنین دارنده نشان ایزو در صنایع بسته بندی فلزی بوده و در سال ۱۳۹۹ جزء ۱۰ قوطی ساز برتر ایران بوده است.

سخن پایانی

بسته بندی قوطی فلزی یکی از مهم‌ترین مواردی است که کارخانه‌ها‌ باید به آن دقت کنند. استفاده از مواد بی‌کیفیت و غیربهداشتی در این مورد می‌تواند منجر به فساد مواد درون آن‌ها‌ و نارضایتی‌های گسترده شود.  تأمین قوطی‌های فلزی استاندارد یکی از اولویت‌های چنین واحدهای تولیدی است.