انواع مختلف بسته بندی فلزی

انواع مختلف بسته بندی فلزی

انواع مختلف بسته بندی فلزی

انواع مختلف بسته بندی فلزی کدامند؟ امروزه به منظور حفظ ارزش غذایی و سالم ماندن بسیاری از مواد غذایی آنرا در ظروف فلزی بسته بندی می کنند.به شکلی که بسته بندی فلزی جزئی از صنایع غذایی شده است. اما از بسته بندی فلزی فقط برای صنایع غذایی استفاده نمیشود و از بسته بندی فلزی در خیلی دیگر از صنایع و موارد دیگری مانند قوطی های رنگ، بشکه ها و گالن ها و حتی مواد روغنی خوراکی و صنعتی از قوطی های فلزی و بسته بندی فلزی استفاده می شود.

انواع مختلف بسته بندی فلزی

نکته ای که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که بسته بندی فلزی با توجه به نوع بسته بندی نوع کاربری و البته نوع جنس به انواع مختلفی تقسیم می شود که ما در این مقاله قرار است که انواع بسته بندی فلزی را از نظر جنس مورد بررسی قرار دهیم،پس اگر شما تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی و بررسی انواع بسته بندی فلزی

با توجه به اهمیت حفظ ارزش غذایی و ماندگاری مواد غذایی خیلی از شرکت‌ها و تولیدکنندگان تصمیم میگیرند که با استفاده از بسته بندی فلزی به این مهم دست پیدا کنند، از طرفی با توجه به اینکه بازار مصرف امروزه بیشتر محصولی را می پسندد که بسته بندی آنها خاص باشد و قابلیت حمل و نقل آسان داشته باشند و از مقاومت و استحکام  بالایی برخوردار باشند بسیاری از برند های مختلف نیز بیشتر تمایل به بسته بندی های فلزی دارند، به شکلی که بسته بندی فلزی از بسته بندی هایی مانند بسته بندی کاغذی و پلاستیکی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند، بسته بندی فلزی با توجه به کاربردهای خاص و از نظر جنس به انواع مختلفی تقسیم می شوند،انواع مختلف بسته بندی فلزی عبارتند از:

بسته بندی با فولاد

قوطی های فلزی فولاد یکی از انواع بسته بندی فلزی می باشند، که دارای خصوصیات ویژه مانند ایمنی، کاربردی بودن، بهینه بودن، عملکرد مناسب و قابل بازیافت بودن می باشند، همه این دلایل باعث شده اند که خیلی از برندها برای بسته بندی فلزی از این نوع بسته بندی استفاده کنند.

بسته بندی آلومینیوم

بسته بندی با آلومینیوم می باشد، به دلیل فراوانی آلومینیوم و مقاومت بالا و همچنین وزن سبک در صنعت های مختلفی مانند صنعت بسته بندی مواد غذایی، صنعت ساختمان، صنعت خودرو سازی یا اتومبیل سازی، صنعت داروسازی از این نوع بسته بندی استفاده می شود. هر چند که به دلیل حفظ ارزش غذایی مواد خوراکی و حفظ طعم و بوی اصلی مواد غذایی ، از این نوع بسته بندی بیشتر در صنایع غذایی استفاده می شود، باید توجه داشته باشید که بسته بندی آلومینیومی با محیط سازگار بوده و قابلیت بازیافت نیز دارد.

 

بسته بندی با قلع

یکی دیگر از انواع بسته بندی، بسته بندی با قلع می باشد. این نوع بسته بندی فلزی در صنایع مختلفی کاربرد دارد به شکل معمول از قلع برای ایجاد خاصیت مبارزه و ضد خوردگی در برابر اکسیژن و اثرات آن بر روی سطوح فلزی استفاده می شود. فلز قلع به دلیل داشتن مقاومت بالا در بسته بندی صنایع مواد غذایی و همچنین لوازم آرایشی بیشترین کاربرد را دارد، این نوع از بسته بندی باعث حفظ کیفیت مواد می شود.

سخن آخر

ما در این مقاله به بررسی انواع بسته بندی فلزی پرداختیم که امروزه جزء مهمی در صنایع گوناگون و مختلف می باشد، که در صنعت و یا صنایع مواد غذایی کاربرد ویژه ای دارد. همانگونه که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم. وقتی از بسته بندی فلزی صحبت میکنیم  ذهن و فکر همه ما معطوف محصولات غذایی میشود، که در قالب انواع کنسرت و خوراکی ها در بازار موجود می باشد. این در حالی است که از بسته بندی فلزی علاوه بر صنایع غذایی در صنعت آرایشی بهداشتی، صنعت دارو سازی، صنعت ساختمان و کپسول های ساختمانی و صنعت خودرو استفاده می شود. از میان فلزاتی که بیشترین کاربرد را در بسته بندی فلزی دارند می توانیم به فلزات فولاد، قلع و آلومینیوم اشاره کنیم، که در صنایع بسته بندی فلزی مورد استفاده قرار می گیرند که در مورد ویژگی های هر یک از این فلزات در قسمت‌های قبلی مقاله صحبت کردیم. امیدواریم که با نگارش این مقاله شما اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورده باشید و بتوانید با به کارگیری این اطلاعات اقدامات مفیدی در این زمینه انجام دهید.

برای خرید انواع قوطی های فلزی به این لینک مراجعه کنید.